בר ובת מצווה

"המדריך בניו ובנותיו בדרך ישרה...עליו הכתוב אומר – ´וידעת כי שלום אהלך´" (בבלי, יבמות, סב, ע"א)
אם החלטתם לערוך טקס בר או בת מצווה, אתם עומדים לעבור תהליך שיחשוף אתכם לתכנים היפים ביותר של היהדות, על פי השקפתה של היהדות המתקדמת, החיה ופועלת בתוך העולם המודרני ומשלבת בין מסורת לחידוש. בסוף המסע המרגש הזה תדעו הרבה יותר על המסורת המיוחדת שלנו וכמובן – על כל ההיבטים של טקס בר ובת המצווה ומשמעותם עבורכם.
 
אנו תנועה שוויונית. משמעות הדבר היא שבנות מוזמנות לעלות לתורה ולחגוג בת מצווה, שכל המשפחה יושבת יחדיו והאמהות (כמו גם בנות המשפחה האחרות) עולות לתורה, מברכות ושותפות מלאות הן בתהליך ההכנה והן בטקס עצמו.
 
תהליך ההכנה לבר ובת המצווה כולל שני מרכיבים הנעשים במקביל
 
א. חוג משפחות לבני ובנות המצווה והוריהם
אנחנו מאמינים בהבנת המשמעות של הטקסים והמסורת שלנו, ועל כן סבורים שחשוב שנעבור ביחד תקופה של למידה משותפת. למידה זו מתבצעת במסגרת חוג בני ובנות המצווה שאנו עורכים המיועדת להורים, לנערים ולנערות. במסגרת החוג בן עשרת המפגשים הנמשך כחודשיים, נעסוק במשמעותה של היהדות עבורנו, בקשר בין בר/בת מצווה להתבגרות, נברר מושגי יסוד ("פרשה", "הפטרה", "דרשה", "תפילין" ועוד).
 
מאליו מובן, שקיים קשר בלתי נפרד בין בר/בת המצווה ומושג האחריות.
 
ב. לימוד הקריאה בתורה – קריאה בטעמים
במרכזו של טקס ההתבגרות היהודי עומדת העלייה לתורה בפני המשפחה והחברים. יש לקחת בחשבון שהתהליך אורך כחודשיים-שלושה, 10-6 שיעורים שבועיים.

תהליך ההרשמה לבר ובת מצווה

א. יש ליצור קשר עם אולגה ברנשטיין, רכזת הקהילה, ולקבל מידע ראשוני בטלפון 053-6228210.או בדוא"ל.
 
ב. אנו ממליצים להתקשר כשנה לפני התאריך הרצוי. יחד עם זאת, אנו נעשה כל מאמץ לאפשר לכם לעלות לתורה גם אם אתם עומדים חודשים מועטים לפני התאריך המיועד.
 
ג. קביעת פגישה עם רבת הקהילה לצורך קבלת מידע מפורט וקביעת התאריך.
 
צוות "שירת הים - כרמל" ישמח לייעץ, להדריך ולהנחות את כל הפונים אלינו בכל עניין וללוות אתכם בדרך לטקס משמעותי, מכובד, שוויוני ושמח, לשביעות רצון המשפחה והאורחים.